Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna

KONTAKT


Szkola SOSW w Broninie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Broninie

Bronina 59 28-100 Busko Zdrój woj. świętokrzyskie
tel./fax: 41-378-68-58 tel.: 41-242-95-67
e-mail: sosw@sosw-bronina.edu.pl
×

Stymulowanie rozwoju metodą EEG-Biofeedback.

 Stymulowanie rozwoju metodą EEG-Biofeedback. EEG-Biofeedback  to metoda stworzona przez naukowców na potrzeby ośrodka lotów kosmicznych NASA. Początkowo wykorzystywana do szkolenia astronautów, pilotów oraz sportowców, polityków, ludzi biznesu. Terapia ma na celu poprawę efektywności mózgu i uzyskania kontroli nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organizmie, zwykle niedostępnymi dla naszej świadomości. Treningi polegają na przekazywaniu pacjentowi przez terapeutę sygnałów zwrotnych o zmianach stanu fizjologicznego jego organizmu, dzięki czemu może on nauczyć się świadomie modyfikować funkcje (np. fale mózgowe,napięcie mięśni), które normalnie nie są kontrolowane świadomie. Dlatego można powiedzieć, że w skrócie Biofeedback to nauka używania własnego mózgu.

Celem terapii jest więc wytworzenie utrwalonych odpowiednich wzorców reagowania, np. nadzwyczajnej koncentracji umysłu przy dużej relaksacji. Stymulowanie rozwoju metodą EEG-Biofeedback.
Podczas treningu pacjent siedzi wygodnie na fotelu z twarzą zwróconą w kierunku ekranu, na którym wyświetlana jest gra. Do głowy i uszu trener mocuje pacjentowi elektrody. Przebieg gry zależy od pacjenta, to On siłą własnej woli stara się osiągnąć jak najlepsze wyniki. Jeżeli praca mózgu jest prawidłowa, komputer sygnalizuje przyjemnym dźwiękiem, a na zakończenie danej rundy na ekranie wyświetlane są zdobyte punkty. Terapeuta z kolei na bieżąco śledzi pracę fal mózgu, dzięki czemu może stymulować fale pożądane i redukować fale niekorzystne.
Każdy z 28 uczestników Projektu został objęty serią  treningów tą nowoczesną metodą.

 

Galeria

Przydatne linki