Podnoszenie świadomości i ekspresji kulturalnej

Podnoszenie świadomości i ekspresji kulturalnejCzas realizacji naszego projektu nieubłaganie dobiega końca, stąd też pozostało niewiele czasu na realizację kolejnego celu czyli podniesienia świadomości i ekspresji kulturalnej uczestników.
W dniu 28.05 o godzinie 14.30 rozpoczął się pierwszy z zaplanowanych wyjazdów.  Jego celem było kino Helios w Kielcach.  W zależności od upodobań  młodzież miała do wyboru dwa filmy: „IRONMAN 3” w wersji 3D lub „OSZUKANE”.  Obydwie pozycje to nowości i dlatego też wszyscy chętnie przystali na zaproponowany repertuar. Dla niektórych była to pierwsza w ich życiu wizyta w Kinoplexie, stąd też opiekunowie grup mieli sporo pracy przy wyjaśnianiu zasad zachowania w tym miejscu. Czas w kinie płynął bardzo szybko i po filmach wszyscy poczuli się głodni. Nie należy się dziwić, w końcu była już godzina 18.45. Nadszedł czas na kolejną niespodziankę przygotowaną dla uczestników wycieczki. Kolacja w McDonaldzie. Takie posiłki młodzież lubi najbardziej. Pokrzepieni takim jedzeniem z uśmiechem wróciliśmy do Ośrodka.

Podnoszenie świadomości i ekspresji kulturalnej  Kolejny wyjazd przypadł na dzień 17.06. Tym razem kierunkiem był Kraków i Teatr Współczesny przy ulicy Starowiślnej 21. Ponieważ dla znakomitej większości uczestników wyjazdu była to pierwsza w ich życiu wizyta w teatrze, stąd też wybór padł na sztukę o lekkiej i prostej treści -Opowieści Biblijne. Spektakl ten specjalnie przygotowano dla młodych widzów. W ciekawy sposób połączono w nim w jedną fabułę najsłynniejsze historie biblijne Starego Testamentu i perypetie młodych bohaterów mających rozwiązać tajemniczą zagadkę. O tym, że spektakl przypadł do gustu młodzieży, świadczy wypowiedź jednego z uczestników do kierowniczki wycieczki „proszę pani, nie wiedziałem, że w teatrze może być tak fajnie”.   Podnoszenie świadomości i ekspresji kulturalnej Aby pogłębić w nich chęć do dalszego poznawania tajników sztuki teatralnej po zakończonym spektaklu zorganizowano spotkanie z aktorami. Młodzież mogła zadawać pytania, zwiedzić kulisy teatru oraz przymierzyć kostiumy aktorów. Największym powodzeniem cieszyły się maski używane w spektaklu. Po zakończeniu spotkania pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną. Po powrocie do Ośrodka uczestników wyjazdu czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na kolację była pizza – gorąca i pachnąca. Może i niezdrowe, ale za to jakie pyszne.

Galeria - foto: Piotr Molisak